“Ten, kdo otevře dveře školy,
zavře vězení.” - Victor Hugo

Vánoční ocenění

Tradiční setkání zaměstnanců Střední školy Vize a několika úspěšných absolventů proběhlo hned po zahájení vánočních prázdnin ve Vinárně U Ály v Praze na Vinohradech. Bilancování uplynulého roku se po celý večer mísilo s myšlenkami o tom, jaký bude rok nadcházející.

Pedagogy navštívilo i několik bývalých žáků školy, kteří se přišli pochlubit tím, jak žijí po získání výučního listu a po propuštění vůbec. Všichni, kteří dorazili, dělají škole i sami sobě jednoznačně čest!

Jeden z nich pracuje jako číšník v čelákovickém baru, další pracuje na stavbě jako parťák, třetí pracuje v oblasti IT a čtvrtý je zaměstnancem jedné z obecních firem v Praze na pozici pracovník údržby. Nikdo z nich se už trestné činnosti nedopouští!

Nejen však těm, kteří dorazili, se daří – škola má i absolventy v delší vzdálenosti, než je Praha a její okolí, a tak úspěšné můžeme pozdravit i do Brna, kde je šikovný rozvozce zboží, do Mostu, kde je pohodový skladník a na mnoho dalších míst po republice. Všem přejeme hodně úspěchů a pohodový život!

Vedení školy rozdalo všem přítomným i vánoční kolekce, které měly letos nejen symbolický význam. Zlatou kolecí byl odměněn nejlepší pracovník školy, kterým se stal učitel informatiky a odborného výcviku a vedoucí studijního oddělení v jedné osobě, pan Lukáš Littman. Z řad žáků jí pak převzal Martin Mikulský, který se věnuje i posilování motivace svým kolegům ze školy jejich zapojováním do volnočasových aktivit.

Jab,

foto: M. Malec