“Ten, kdo otevře dveře školy,
zavře vězení.” - Victor Hugo

Mohou se uplatnit po propuštění

Závěrečné zkoušky učebního oboru Malíř – lakýrník mají za sebou žáci dalšího ročníku školy. „Dokončili s úspěchem i ti, které jsme na začátku studia jako dokončení schopné netipovali,“ svěřila se zástupkyně ředitele PhDr. Marie Formáčková.

Na výbornou byli kromě odsouzených ve výkonu trestu hodnoceni u ústní části zkoušek i ti, kteří se jich zúčastnili po svém propuštění.

Výuční listy, které škola vydá, nemají žádný údaj o tom, že byly získány ve věznici. Jsou tak na trhu práce plně konkurenční a jejich držitelům mohou přinést konkurenční výhodu při hledání zaměstnání.

Znalostmi žáků byl příjemně překvapený i předseda zkušební komise pan Zdeněk Svoboda: „Mé očekávání bylo jednoznačně menší, než jaká byla skuutečnost,“ řekl na závěr maratónu jednotlivých zkoušek.

Jakub Adam,

foto: Lukáš Littman

Hodnocení ZZ předsedou komise