“Ten, kdo otevře dveře školy,
zavře vězení.” - Victor Hugo

Gaudeaumus igitur 2016

V poslední školní den přivítali žáci školy ve své tělocvičně senátorku Parlamentu ČR Ing. Zuzanu Baudyšovou. Ta spolu s pedagogickým sborem předala výuční listy absolventům školy a ocenila i nejlepší studenty.

Paní senátorka byla překvapena rodinnou atmosférou školy, kdy se jednotliví vyučující svým svěřencům věnují až s abnormálním zaujetím: „Jde o specifické osobnosti s mnoha diagnostikovanými poruchami chování, ale my je máme rádi. V každém hledáme to dobré," vysvětlila doyenka sboru PhDr. Marie Formáčková.

„Vedle lidského přístupu samozřejmě hledíme i na otázku efektivity. Mohu říci, že mnozí absolventi nám dělají velkou radost, protože po propuštění už se za brány věznice nevracejí,“ zdůraznil také ředitel školy.

Žákům i hostům v závěru slavnostního aktu zapěla studentskou hymnu Gaudeamus igitur skupina hudebně nadaných odsouzených pod taktovkou vychovatele Věznice VS ČR Mgr. Zdeňka Milaty.

LL,
foto: Janč