“Ten, kdo otevře dveře školy,
zavře vězení.” - Victor Hugo

Adventní setkání u Babinského

Tradiční setkání pedagogů a přátel školy spolu s úspěšnými absolventy proběhlo v pátek před Štědrým dnem. Letos se neslo v duchu vzpomínek na Václava Babinského, známého českého loupežníka, žijícího v lidových bajkách.

Mezi úspěšné absolventy řadí škola pouze ty, kteří se vedle získání výučního listu ještě vyhýbají zločinu širokým obloukem!

Již skoro tři roky se daří poměrně velké skupině prvních absolventů, neúspěšnost v podobě selhání je u nich jen v průměrné výši 30%. Velká většina našla i své uplatnění na trhu práce, kde se ctí obstávají.

Před začátkem společenské části večera rozsvítili přítomní svíčky u hrobu loupežnické legendy, aby připomněli, že odkaz toho, jak se žít nemá, je potřeba neustále připomínat.

„Život bez zločinu a na svobodě je opravdu lepší, než za zdmi vězení,“ shrnul za všechny absolvent školy, pan Josef Štěpánek.

Jab,

Foto: V. Zemek